Wiedza ugruntowana doświadczeniem.

O właścicielu

Absolwent Politechniki Poznańskiej (Wydział Elektryczny, specjalność: Elektronika Przemysłowa, praca dyplomowa: stanowisko do badania charakterystyk silników krokowych). Pierwsze moje doświadczenia zawodowe (w pracy etatowej) w branży samodzielnego projektowania elektroniki sterowania datowane są na rok 1998 (wcześniej od 1996r: serwis elektroniki i automatyki kolejowej). Przez wiele lat  gromadziłem  doświadczenia projektowe i wdrożeniowe w pracy etatowej (na kluczowych dla firm stanowiskach w działach konstrukcyjnych, zazwyczaj jako projektant „wiodący”, realizujący samodzielnie najtrudniejsze merytorycznie projekty, które nie jeden raz „przełomowo” wpływały na rozwój firmy). Poniżej najważniejsza tematyka projektów z pracy etatowej:

  • projekty innowacyjnej w skali kraju elektroniki i automatyki sterowania maszyn etykietujących (kilka lat projektowania) – kilkadziesiąt szaf elektrycznych sterujących maszynami etykietującymi, a w nich kilkaset sterowników silników krokowych mojego projektu i wykonania oraz sterowników mikroprocesorowych programowanych indywidualnie do wymagań każdej maszyny. Maszyny były sprzedawane do fabryk na terenie Polski, Klientami były duże i małe firmy z różnych branż, maszyny pracowały w liniach lub samodzielnie
  • projekty (ponad 15-lat doświadczenia, normy 50155)  elektroniki do wagonów kolejowych (m.in. sterowniki drzwi automatycznych elektrycznych i pneumatycznych, elektronika kolejowa do EZT  i do wagonów osobowych, produkowana w tysiącach sztuk i spełniająca rygorystyczne normy PN-EN 50155. Szczególnie wieloletnie doświadczenie w projektowaniu sterowników (urządzeń) elektronicznych do sterowania napędów drzwi automatycznych elektrycznych i pneumatycznych, wyposażonych w sieć CANOpen, wyposażonych w zabezpieczenia przycięcia pasażera. Odbiorcami urządzeń elektronicznych, które projektowałem samodzielnie, byly takie firmy jak PESA, FPS, FESTO.
O firmie

Firma PPH GEKAR została założona w roku 2009. Bazuje na wieloletnim doświadczeniu projektowym i produkcyjnym właściciela. Możemy podejmować się najtrudniejszych projektów dla wymagających branż, w których obowiązują normy nieznane powszechnie projektantom elektronki. Tworzymy zaawansowane projekty elektroniki na zlecenie Klientów z różnych branż, w tym dla liderów rynku polskiego i europejskiego. Nasze projekty sprzedawane są na rynkach całej Europy oraz na rynkach wschodnich.

W naszym portfolio posiadamy sporo wykonanych różnych nietypowych sterowników silników krokowych, które były projektowane pod wymagania Klienta i zazwyczaj były wyposażone w systemy komunikacji CAN lub RS485 oraz zintegrowane w wejściami i wyjściami, tworząc ekonomiczny i zaawansowany system sterowania. Realizowaliśmy również urzadzenia do systemów CO i CWU, w tym sterowniki pogodowe zaworu mieszającego, sterowniki CO CWU do kotłów z podajnikami ślimakowymi. Ponadto wykonywane były urządzenia mikroprocesorowe do pomiarów i sterowania. W projektach wykorzystujemy systemy operacyjne czasu rzeczywistego. Przy tak szerokim portfolio i tak dużym doświadczeniu zawodowym jesteśmy w stanie wykonać trudne technicznie projekty w satysfakcjonującym Klienta termine i w korzystnej cenie zachowując jakość i niezawodność produktu na najwyższym poziomie.

Posiadamy duże doświadczenie projektowania elektroniki certyfikowanej, spełniającej wymagania dla znaku CE także dla norm powszechnie nieznanych w praktyce projektantom elektroniki, co oznacza że uzyskanie certyfikacji na urządzenie elektroniczne z nami nie stanowi najmniejszego problemu.

 

Zapraszam do współpracy

inż. Grzegorz Pawlicki

(Luboń  k/ Poznania)

 

Powrót do strony głównej: www.gekar.pl