PPH GEKAR Elektronika i Automatyka

Projektowanie elektroniki i automatyki. Produkcja elektroniki. - inż. Grzegorz Pawlicki

01-07-2023

Sterowania maszyn z dotykowym panelem graficznym KTP700:

Graficzny dotykowy panel przemysłowy HMI KTP700.
Budujemy układ sterowania maszyny z panelem graficznym dotykowym Siemens Simatic oraz sterownikiem PLC Simatic S7-1200.
Zestaw zawiera: Napędy serwo sztuk 2, parametryzacja napędów i diagnostyka maszyny przez panel HMI, analityka wydajności maszyny na panelu.
Panel dotykowy to wygoda obsługi, czytelność i możliwość przedstawienia sporej ilości danych na wyświetlaczu maszyny.
Pomimo że programowanie sterowania z panelem wymaga większego nakładu pracy , to jednak w niektórych maszynach HMI Simatic gwarantuje wysoką ergonomię obsługi maszyny i jej szybkie przekonfigurowanie w linii produkcyjnej.

RS485

24-01-2022

Moduł elektroniczny komunikcacji RS485:

Moduł komunikacyjny dla sieci RS485, realizujący odczyt czujników przez sieć RS485.
Możliwy dowolny protokół, w tym MODBUS.
Przeznaczenie: zdalny monitoring maszyny, stanowiska pracy lub wydajności cyklu technologicznego.
Możliwość odczytu czujnika dwużyłowego specjalistycznego (wg projektu), albo odczyt dwóch różnych czujników standardu 24Vdc.
Solidna metalowa obudowa, wyświetlacz 4-cyfrowy 7-segmentowy. Zasilanie 24Vdc.
Urządzenie programowane pod zamówienie.

RS485 obudowa blaszana dla elektroniki
obudowa dla elektroniki wymiary obudowa widok 3D

21-12-2021

Moduł elektroniczny zasilacza specjalistycznego do motoryzacji w obudowie stalowej:

Moduł zasilacza specjalistycznego do motoryzacji, przeznaczony głównie do zasilania kamery cofania, które wymagają nietypowych napieć zasilania.
Solidna niewielka obudowa z blachy, scalona elektronika odporna na temperatury od -25stC, montaż smd, obwód drukowany dwustronny z metalizacją, zabezpieczony przed wilgocią.

obudowa elektroniki z blachy wymiary zasilacza kamery cofania

30-11-2020

Projekt sterownika automatyki budynkowej wyposażonego w :

25-05-2019

Programowanie interface maszyna-człowiek – bardzo ważna cześć układu sterowania maszyny.

Nawet najbardziej skomplikowana maszyna musi być łatwa i przyjemna w obsłudze. Operator maszyny nie może „męczyć się” przy obsłudze maszyny, obsługa maszyny musi być intuicyjna – to wpływa na wydajność stanowiska pracy oraz na wykorzystanie automatyzacji maszyn w produkcji w Waszej firmie. My automatyzację maszyn robimy dobrze. W branży automatyka przemysłowa prowadzimy serwis, projektowanie, naprawy, modernizacje.

Preferujemy w automatyzacji maszyn rozwiązania renomowanych , najlepszych producentów sprzętu, ponieważ m.in. cenimy niezawodność.

Na zdjęciu pracujący panel podczas sterowania niewielkiej precyzyjnej maszyny – oprogramowanie panelu oraz projekt i wykonanie automatyki maszyny: PPH GEKAR.

HMI Panel Simatic

12-11-2018

Ostatnio było mało publikacji, ale to nie z powodu braku zleceń. Pracujemy pełną parą cały rok. Od ponad pół roku robimy projekty informatyczne w zakresie projektu oprogramowania dla elektroniki wbudowanej. Programy jak zwykle na najwyższym poziomie niezawodności. Nic dziwnego – jesteśmy jednymi z najlepszych w elektronice wbudowanej projektowanej od początku w Polsce a przy tym współpraca z nami to same korzyści.

Posiadamy unikatowe, niebanalne doświadczenie w skomplikowanych projektach elektroniki sterującej. Pisanie nowatorskiego oprogramowania na nieprzetartych ścieżkach jest wyzwaniem, ale efekty są imponujące i zawsze powodują satysfakcję i korzyść dla Klienta.

usługi programowania

01-07-2018

W ostatnich 3 dniach mogły wystąpić chwilowe przerwy techniczne w działaniu poczty i naszej strony www. Było to spowodowane przenoszeniem poczty i strony www na nowy, lepszy serwer. Mamy nadzieję, że polepszenie wydajności serwera hostingu, pozytywnie wpłynie na kanały komunikacyjne z naszą ofertą, która jak wiadomo staramy się aby była jedną z najkorzystniejszych ofert projektowo-wykonawczych w dziedzinie automatyki i elektroniki.

01-05-2018

Nowe sterowanie automatyka maszyny – projekt i wykonanie PPH GEKAR.
Główne elementy systemu to: Sterownik Simatic i panel operatorski HMI również Siemens.
Tworzymy projekt automatyki systemu sterowania, montujemy skrzynię sterowania i piszemy oprogramowanie do niej.

W maszynie , w systemie automatyki sterowania zastosowano: napęd precyzyjny silnikiem krokowym, sterownik PLC Simatic S7-1200 , panel operatorski Siemens, styczniki, przekaźniki, zasilacz 24Vdc z chłodzeniem pasywnym, zasilacz do modułu mocy silnika, sterownik silnika sterowany ze sterownika PLC.

11-07-2017

Modernizacja sterowników silników, rozwój projektów w kierunku obsługi protokołów sieci (CANOpen i Ethernet).

27-12-2016

Nowe projekty: modernizacja modułów naszych sterowników.

08-09-2016

Nasze pole doświadczeń powiększyło się o kolejne sukcesy. We współpracy z liderem rynku automatyki budynkowej, wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania, tworząc dedykowane zaawansowane oprogramowanie regulatorów i sterowników do systemów ogrzewania. Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Były to:

02-02-2015

Ruszamy z nowymi projektami na przemysłowych komputerach ARM. Nowe urządzenia mają ogromne możliwości. Są połączeniem klasycznej dobrze zaprojektowanej i odpornej elektroniki opartej na mikrokontrolerach ARM i DSP oraz nowoczesnej elektroniki wbudowanej opartej na systemach o dużej skali integracji, pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych. Dzięki temu czas od zapytania do zaprojektowania nowego urządzenia znacznie się skraca. Wyposażone są w :

Nowe urządzenia mogą pracować w przemyśle oraz na platformach sterowników mobilnych. Posiadają korzystny stosunek wydajności do ceny i wysoką niezawodność. Oparte są o systemy z rodziny Linux. Mogą realizować złożone algorytmy obliczeniowe.

arm A7 sterownik mobilny

25-07-2014

GU1R to nowy sterownik silnika reluktancyjnego do zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych. Wyposażony w diagnostykę online w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu LED 6-cyfrowym. Oprogramowanie sterownika napisane w pełni w systemie operacyjnym czasu rzeczywistego. Konfigurowanie sterownika odbywa się poprzez przyjazną w użytkowaniu darmową aplikację na komputer PC. Możliwe dostosowanie algorytmów pracy i trajektorii ruchu w ramach produkcji partii sterowników. Sterownik posiada 10 wejść izolowanych galwaniczne , 3 wyjścia przekaźnikowe oraz wyjście silnikowe.

Zapraszamy do kontaktu i przesyłania zapytań, Grzegorz Pawlicki, Luboń ( tuż przy miejscowości Poznań w Wielkopolska)