25-05-2019

Programowanie interface maszyna-człowiek – bardzo ważna cześć układu sterowania maszyny.

Nawet najbardziej skomplikowana maszyna musi być łatwa i przyjemna w obsłudze. Operator maszyny nie może „męczyć się” przy obsłudze maszyny, obsługa maszyny musi być intuicyjna – to wpływa na wydajność stanowiska pracy oraz na wykorzystanie automatyzacji maszyn w produkcji w Waszej firmie.  My automatyzację maszyn robimy dobrze. W branży automatyka przemysłowa prowadzimy serwis, projektowanie, naprawy, modernizacje.

Preferujemy w automatyzacji maszyn rozwiązania renomowanych , najlepszych producentów sprzętu, ponieważ m.in. cenimy niezawodność.

Na zdjęciu pracujący panel podczas sterowania niewielkiej precyzyjnej maszyny – oprogramowanie panelu oraz projekt i wykonanie automatyki maszyny: PPH GEKAR.

HMI Panel Simatic

____________________________________________________________________________

12-11-2018

Ostatnio było mało publikacji, ale to nie z powodu braku zleceń. Pracujemy pełną parą cały rok.
Od ponad pół roku robimy projekty informatyczne w zakresie projektu oprogramowania dla elektroniki wbudowanej. Programy jak zwykle na najwyższym poziomie niezawodności. Nic dziwnego – jesteśmy jednymi z najlepszych w elektronice wbudowanej projektowanej od początku w Polsce   a przy tym współpraca z nami to same korzyści.

Posiadamy unikatowe, niebanalne doświadczenie w skomplikowanych projektach elektroniki sterującej. Pisanie nowatorskiego oprogramowania na nieprzetartych ścieżkach jest wyzwaniem, ale efekty są imponujące i zawsze powodują satysfakcję i korzyść dla Klienta.

usługi programowania

usługi programowania


01-07-2018

W ostatnich 3 dniach mogły wystąpić chwilowe przerwy techniczne w działaniu poczty i naszej strony www. Było to spowodowane przenoszeniem poczty i strony www na nowy, lepszy serwer. Mamy nadzieję, że polepszenie wydajności serwera hostingu, pozytywnie wpłynie na kanały komunikacyjne z naszą ofertą, która jak wiadomo staramy się aby była jedną z najkorzystniejszych ofert projektowo-wykonawczych w dziedzinie automatyki i elektroniki.


01-05-2018

Nowe sterowanie automatyka maszyny – projekt i wykonanie PPH GEKAR.
Główne elementy systemu to: Sterownik Simatic i panel operatorski HMI również Siemens.
Tworzymy projekt automatyki systemu sterowania, montujemy skrzynię sterowania i piszemy oprogramowanie do niej.

W maszynie , w systemie automatyki sterowania zastosowano: napęd precyzyjny silnikiem krokowym, sterownik PLC Simatic S7-1200 , panel operatorski Siemens, styczniki, przekaźniki, zasilacz 24Vdc z chłodzeniem pasywnym, zasilacz do modułu mocy silnika, sterownik silnika sterowany ze sterownika PLC.

 

11-07-2017


Modernizacja sterowników silników, rozwój projektów w kierunku obsługi protokołów sieci (CANOpen i Ethernet).


27-12-2016


Nowe projekty: modernizacja modułów naszych sterowników.


23-12-2016


Aktualizacja oferty silników krokowych: https://www.gekar.pl/index.php/c/silniki-krokowe/


08-09-2016


Nasze pole doświadczeń powiększyło się o kolejne sukcesy. We współpracy z liderem rynku automatyki budynkowej, wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania, tworząc dedykowane zaawansowane oprogramowanie regulatorów i sterowników do systemów ogrzewania. Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Były to :

 • sterownik do regulacji temperatury obiegu grzewczego z zaworem 3 lub 4-drogowym,
 • elektroniczny, programowalny tygodniowy sterownik przeznaczony do sterowania pracą 3 urządzeń w instalacji grzewczej ,
 • elektroniczny, programowalny sterownik do kotła na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym.

 


02-02-2015


Ruszamy z nowymi projektami na przemysłowych komputerach ARM. Nowe urządzenia mają ogromne możliwości. Są połączeniem klasycznej dobrze zaprojektowanej i odpornej elektroniki opartej na mikrokontrolerach ARM i DSP oraz nowoczesnej elektroniki wbudowanej opartej na systemach o dużej skali integracji, pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych. Dzięki temu czas od zapytania do zaprojektowania nowego urządzenia znacznie się skraca. Wyposażone są w :

 • Ethernet
 • CANOpen
 • HDMI
 • USB
 • dwurdzeniowy procesor CORTEX-A7 2x1GHz.
 • 500MB RAM DDR3
 • zasilanie 15 … 40Vdc
 • temperatura pracy -25 … +60 C.

Nowe urządzenia mogą pracować w przemyśle oraz na platformach sterowników mobilnych. Posiadają korzystny stosunek wydajności do ceny i wysoką niezawodność. Oparte są o systemy z rodziny Linux. Mogą realizować złożone algorytmy obliczeniowe.

arm A7

ARM A7 2 x 1GHz 500MB

sterownik mobilny

Ethernet, USB – na urządzeniu przemysłowo-mobilnym


25-07-2014


GU1R to nowy sterownik silnika reluktancyjnego do zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych. Wyposażony w diagnostykę online w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu LED 6-cyfrowym. Oprogramowanie sterownika napisane w pełni w systemie operacyjnym czasu rzeczywistego. Konfigurowanie sterownika odbywa się poprzez przyjazną w użytkowaniu darmową aplikację na komputer PC. Możliwe dostosowanie algorytmów pracy i trajektorii ruchu w ramach produkcji partii sterowników. Sterownik posiada 10 wejść izolowanych galwaniczne , 3 wyjścia przekaźnikowe oraz wyjście silnikowe. Strona produktu: http://www.gekar.pl/index.php/gu1r/