Programowanie urządzeń elektronicznych (elektronika embedded, pisanie programów na zamówienie).

Piszemy oprogramowanie na mikrokontrolery w systemach operacyjnych czasu rzeczywistego, lub jako klasyczne firmware, za pomocą narzędzi, które pozwalają później samodzielnie zmieniać kod źródłowy  jeżeli zamówienie opiewa na dostarczenie programu z kodem źródłowym.

Po sprzedaży służymy wsparciem w dalszym rozwoju i modyfikacji produktu.  Zależy nam na jak najlepszym utrzymywaniu długofalowych relacji.

Oprogramowanie tworzymy dla następujących platform sprzętowych:

  • AVR (jeżeli taki wymóg, jednak nie sugerujemy projektów na tym sprzęcie)
  • ARM STM32 , ARM LPC (system operacyjny czasu rzeczywistego)
  • FPGA i CPLD
  • Linux embedded

Posiadamy duże doświadczenie w rozwijaniu oprogramowania produktów zbudowanych na mikrokontrolerach ARM STM32. W portfolio posiadamy m.in. programy do urządzeń, które są produkowane w tysiącach sztuk na rynki całej Europy na oprogramowaniu pisanym przez nas dla firm, będących liderami rynku europejskiego, z czego jesteśmy dumni i co odbieramy jako nasz sukces i potwierdzenie naszego pełnego profesjonalizmu w realizacji i walidacji oprogramowania na mikrokontrolery.

Szczególnie polecamy nasze oprogramowanie dla mikrokontrolerów z obsługą sieci CANOpen, Ethernet , RS485. Posiadamy duże doświadczenie w wieloletniej realizacji różnych projektów z obsługa tych sieci.

 

Oprogramowanie na komputer PC (Windows) jako uzupełnienie projektów elektroniki embedded:

  • oprogramowanie komputery PC
  • aplikacje konfiguracji elektroniki wbudowanej

Piszemy aplikacje serwisowe i diagnostyczne na komputer PC współpracujące z projektami elektroniki. Często do uruchomienia produkcji elektroniki niezbędne jest napisanie programu na komputer PC, który służy do szybkiego i bezbłędnego uruchomienia na produkcji urządzenia elektronicznego, co znacznie przyspiesza produkcję. Podczas produkcji elektroniki w niewielkiej firmie przy niewielkich zasobach kadrowych, czas poświęcony na uruchamianie produkowanej elektroniki można znacznie skrócić automatyzując niektóre testy poprawności działania urządzenia elektronicznego nie jako sprawdzenie funkcjonalności (czasochłonny test algorytmów urządzenia produkowanego), ale jako sprawdzenie wejść/wyjść urządzenia podprogramem, co poza algorytmem pracy możliwe jest dzięki automatyzacji sprawdzania nowego produktu za pomocą programu serwisowego na komputer PC. Takie właśnie programy m.in. piszemy na zamówienie Klienta, programy które ściśle współpracują z programem w urządzeniu elektronicznym, dzięki czemu producent elektroniki , oszczędza czas uruchomienia nowego produktu w linii produkcyjnej i odciąża dzięki temu niewielki zespół monterów elektroniki.